HONDA PUBLIKUJE CENY NOWEGO CIVICA TYPE R

Honda publikuje szczegóły, dotyczące cen niecierpliwie wyczekiwanego, nowego Civica Type R. Najnowszy Type R nawiązuje do długiej tradycji wyczynowych pojazdów, inspirowanych duchem wyścigów, ponownie przesuwając granice osiągów w samochodach z napędem na przednią oś. Pomimo zmian, służących podniesieniu osiągów, nowy Type R jest wyrazem skoncentrowanego na człowieku podejścia do dynamiki, designu i użyteczności, które Honda zastosowała w 11. generacji Civica.

Cennik

Ceny rekomendowane modelu Civic Type R będą zaczynać się od 244 900 zł. Za tę cenę klienci otrzymają najbardziej zaawansowanego i wszechstronnego Civica Type R, jaki dotychczas powstał. Inżynierowie Hondy dopracowali każdy aspekt nowego modelu, między innymi wprowadzili modyfikacje poprawiające aerodynamikę, zastosowali lekkie komponenty oraz zapewnili solidny wzrost maksymalnej mocy.

Zmiany
mat.prasowe

Najnowsza generacja to najszybszy i najbardziej wszechstronny Civic Type R w historii, bazujący na doświadczeniach z poprzedniego modelu oraz na wyjątkowej platformie standardowego Civica nowej generacji. W Type R dostępna jest tylko jedna opcja silnikowa – jest to najmocniejszy i najpotężniejszy VTEC Turbo, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Honda. Odpowiednio przekonstruowana, sześciobiegowa przekładnia manualna oferuje szybszą i bardziej bezpośrednią zmianę biegów niż w poprzedniej generacji modelu. Połączono ją z nowym systemem dopasowania obrotów i funkcją auto blip, które zapewniają perfekcyjną redukcję biegów, aby pomóc w zrównoważeniu samochodu przy wchodzeniu w zakręty.

Wyposażenie
mat.prasowe

Pozostałe standardowe elementy wyposażenia to między innymi, opracowane specjalnie dla wersji Type R, elementy stylistyczne, dzięki czemu jest on niższy i szerszy od standardowego Civica, z którego wykorzystano jedynie drzwi przednie i klapę bagażnika. Nowe, aerodynamicznie ukształtowane nadkola w połączeniu z subtelnie, ale efektywnie przeprojektowanymi zderzakami i bardziej wydajnym tylnym spojlerem, oferują znaczący poziom użytecznej siły docisku do nawierzchni. Standardowo montowane są również nowe, szerokie, 19-calowe felgi w matowej czerni, wykonane z lekkich stopów, na które zakładane są opony Michelin Pilot Sport 4S, stworzone z wykorzystaniem hybrydowej mieszanki gumowej, zapewniającej przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni.

Wnętrze
mat.prasowe

We wnętrzu Civic Type R oferuje ten sam wysoki poziom komfortu, praktyczności i wyrafinowania, co nowy Civic e:HEV, dodatkowo podniesiony na wyższy poziom estetyczny i wzbudzający więcej emocji, dzięki zastosowaniu elementów zorientowanych na wysokie osiągi i wykorzystaniu sugestywnego, klasycznego wykończenia Type R w kolorze karmazynowej czerwieni. W pełni konfigurowalny, cyfrowy zestaw wskaźników jest standardem w modelu Type R i stanowi podstawę centralnego układu kokpitu, który zwiększa koncentrację kierowcy podczas intensywnej jazdy. Współpracuje on z dostępnymi trybami jazdy, podkreślając widoczność tych wyświetlanych informacji, które w danym momencie są najważniejsze dla kierowcy.

Tryby jazdy

Po raz pierwszy w modelu Type R do predefiniowanych trybów jazdy (Comfort, Sport i wyścigowy +R) dołącza nowy, w pełni programowalny tryb ‘Individual Mode’, który oferuje użytkownikowi swobodę w dostosowaniu samochodu do własnych preferencji. Obejmuje on wiele obszarów, takich jak m.in. charakterystyka zawieszenia, szybkość reakcji przepustnicy, układ kierowniczy, odczyty na wyświetlaczu czy poziom głośności silnika. Ustawienia te można wybierać za pośrednictwem centralnego, dużego ekranu dotykowego, a także szeregu nowych opcji i funkcji w ramach systemu informacji i rozrywki, który w standardzie zawiera Android Auto i bezprzewodowy Apple CarPlay.

Nowości
mat.prasowe

Wśród nowych funkcji jest system Honda LogR – wysoce zintegrowany system rejestracji danych, który czerpie informacje z wielu czujników rozmieszczonych w samochodzie. Dostarcza on kierowcy obszerny pakiet danych, przedstawianych w sposób, który ma pomóc w rozwijaniu umiejętności prowadzenia samochodu. Za pośrednictwem centralnego ekranu dotykowego parametry takie jak przeciążenia w jednostkach G, siły działające na opony, jak również istotne poziomy temperatury czy ciśnienia są prezentowane w przejrzystych, łatwych do interpretacji formatach.

mat.prasowe

„Świętujący 25 lat sukcesów Civic Type R jest kultowym samochodem wśród wielu naszych lojalnych klientów, klubów kierowców i społeczności w całej Europie” – powiedział Tom Gardner, wiceprezes Honda Motor Europe Ltd. „Najnowsza generacja bazuje na sukcesie swoich poprzedników i czerpie z rozwiązań Hondy, wywodzących się ze sportów motorowych, aby zapewnić najbardziej spektakularne osiągi Civica Type R w naszej historii.”

Pierwsze dostawy nowej Hondy Civic Type R w Europie spodziewane są w pierwszym kwartale 2023 r.

Źródło: hondanews.eu

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *