Kiedy pojedziemy zakopiańskim tunelem na trasie S7.

Zakopiański tunel miał być gotowy już w zeszłym roku. Niestety przez Covid-19 oraz złe warunki pogodowe nie został on oddany do użytku. Kiedy więc kierowcy będą mogli pojechać tunelem pod Luboniem Małym ?

Ten fragment trasy S7 jest fragmentem strategicznym podczas budowy nowej Zakopianki. Dzięki niemy będziemy mogli znacząco skrócić nasz czas podróży na upragnione wakacje.

Tunel jest drążony w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie pierwszego tunelu rozpoczęło się 6 marca 2017 roku od strony północnej w miejscowości Naprawa. Obecnie w obydwu nitkach tunelu o długości 2,06 kilometra, wykonano już całkowicie płytę podjezdniową. W grudniu 2021 roku w obu nitkach tunelu wykonywano prace w zakresie instalacji elektrycznej i oświetleniowej, radiowej, montowano głośniki tunelowe, oprawy oświetleniowe i wentylatory Nadal trwają prace związane z wykonaniem zabezpieczenia ogniochronnego.

Andrzej Adamczyk na antenie TVP Info poinformował, że nowym tunelem w ciągu Zakopianki kierowcy mają szansę pojechać jeszcze w tym roku.

Zawirowania związane z pandemią dotknęły między innymi tunel na Zakopiance, bo tam niestety COVID-19 nam opóźnił tę realizację, ale nie aż tak bardzo, żebyśmy nie mieli nadziei, że w tym roku pojedziemy tunelem.

Nie chcę zapeszać, wszystko wskazuje na to, że ten rok 2022, to rok, kiedy pojedziemy bezpiecznie nowym odcinkiem przebudowywanej Zakopianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *