Komfortowe podróże Volkswagenem ID.7 dzięki fotelom ergoActive

  • nowa generacja foteli z funkcją masażu, który może obejmować – po raz pierwszy –grupy mięśni kręgosłupa i miednicy
  • funkcja automatycznej klimatyzacji w fotelach analizuje temperaturę i poziom wilgotności i na podstawie tych danych samoczynnie dostosowuje ustawienia i tworzy komfortowy klimat
  • fotele ergoActive opracowano we współpracy z niemiecką Kampanią na rzecz Zdrowszych Pleców (AGR)

Wysoki komfort podróżowania był jednym z najważniejszych celów podczas opracowywania modelu ID.7, pierwszego elektrycznego Volkswagena wyższej klasy średniej. Nowe, opcjonalne fotele ergoActive, które uzyskały certyfikat niemieckiej Kampanii na rzecz Zdrowszych Pleców (AGR), w znaczący sposób przyczyniają się do podniesienia komfortu podczas jazdy. Nowe przednie fotele łączą komfort z innowacyjnymi funkcjami masażu, automatyczną klimatyzacją i pozwalają zadbać także o mięśnie kręgosłupa i miednicy.

Podczas projektowania nowej generacji foteli dla ID.7 inżynierowie Volkswagena współpracowali z ekspertami z niemieckiej Kampanii na rzecz Zdrowszych Pleców (AGR). We współpracy ze ortopedami, fizjoterapeutami i naukowcami z AGR, udało im się stworzyć pierwsze fotele Volkswagena, które aktywują także mięśnie miednicy i kręgosłupa. Oprócz używanych do masażu 10 poduszek powietrznych w oparciach, jest to osiągane dzięki dwóm poduszkom powietrznym w siedzisku. Poduszki te działają naprzemiennie i – w połączeniu z funkcją masażu – mogą złagodzić napięcie w mięśniach i umożliwią komfortowe podróżowanie na dalekich trasach.

„Naprzemienne działanie poduszek w siedzisku powoduje ruchy miednicy i lekki obrót kręgosłupa, który jest dodatkowo wspierany przez poduszki powietrzne w oparciu. Te niewielkie ruchy rozciągają się aż do kręgosłupa szyjnego. Zapobiegają narastaniu napięcia i mogą nawet zwiększyć koncentrację kierowcy” – powiedział Ulrich Kuhnt, konsultant AGR. Zdaniem eksperta, w dłuższej perspektywie skorzystają na tym również pasażerowie pojazdu.

Nowe fotele w ID.7 wyznaczają nowe standardy w klasie wyższej średniej. Oprócz funkcji aktywacji miednicy, nowe fotele ergoActive oferują również pneumatyczny masaż, co pomaga rozluźnić i aktywować mięśnie pleców. Służą do tego dwa rzędy poduszek powietrznych, w każdym z nich jest ich pięć. Specjalne sekwencje programów, trwające od 10 do 30 minut, umożliwiają dostosowanie funkcji masażu do potrzeb użytkownika. Elektryczna 12-kierunkowa regulacja fotela i ręczna dwukierunkowa regulacja głębokości siedziska z podparciem ud pomagają pasażerom siedzącym z przodu znaleźć preferowaną pozycję. Funkcja pamięci umożliwia również zapisanie pozycji.

Fotele pomagają czuć się świeżo podczas podróży. Fotele ergoActive oferują również funkcję klimatyzacji, która jest sterowana oddzielnie dla siedziska i oparcia. Połączenie tych dwóch funkcji sprawia, że po raz pierwszy każdy fotel może mieć temperaturę idealnie dopasowaną do preferencji użytkownika. Temperatura i poziom wilgotności są mierzone na bieżąco i porównywane z innymi czynnikami związanymi z klimatem i preferowanymi ustawieniami. Informacje te są następnie wykorzystywane do obliczenia i ustawienia indywidualnego optymalnego klimatu. Oprócz trybu automatycznego, użytkownicy mogą również wybrać jeden z trzech inteligentnych programów: ciepły, suchy lub chłodny. Funkcja ogrzewania i klimatyzacji foteli to kolejny element, który może wpłynąć na poprawę samopoczucia pasażerów. Fotele zużywają przy tym mniej energii niż do regulacji temperatury w całym wnętrzu pojazdu.

Łatwe sterowanie funkcjami. Fotelami ergoActive można sterować na różne sposoby: bezpośrednio, za pomocą przycisków na fotelu lub z wykorzystaniem wyświetlacza systemu infotainment, gdzie można łatwo uzyskać dostęp do programów dla foteli ergoActive. W drugim rzędzie siedzeń w ID.7 dostępne są trzy ustawienia podgrzewania siedzisk i oparć. Funkcja ta jest obsługiwana za pomocą przycisków na konsoli środkowej.

Fotele to element opcjonalnego pakietu wyposażenia Plus. Dzięki opcjonalnym, przejrzyście zaprojektowanym pakietom wyposażenia, ID.7 jest szczególnie łatwy w konfiguracji. Fotele ergoActive w ID.7 są częścią opcjonalnego pakietu Plus, który kosztuje w Niemczech 4450 euro. Pakiet Plus obejmuje również takie elementy, jak system nagłośnienia Harman Kardon (ze wzmacniaczem o mocy 700 W i 14 wysokiej klasy głośnikami, w tym przednim głośnikiem centralnym oraz subwooferem w bagażniku), a także system oświetlenia ambientowego w 30 różnych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *