Benz
|

Mercedes wzywa na akcje serwisową w Polsce to prawie 10 tys pojazdów !

Mercedes-Benz Polska ogłosiło wielką akcję serwisową. Wzywa do swoich salonów właścicieli m.in. klasy C, GLE, GLS i G. Na polskim rynku jest to dokładnie 9821 pojazdów. Powodem jest ryzyko awarii pompy płynu chłodniczego.

Polskie przedstawicielstwo marki Mercedes-Benz poinformowało Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w serii GLE/GLS (167), klasie C (205), klasie E (213), klasie S (222 i 223), klasie E Coupe/Cabriolet (238), GLC (253), CLS (257) i klasie G (463), z silnikiem wysokoprężnym z pompą płynu chłodzącego sterowaną podciśnieniem może zaistnieć nieszczelność między obwodami chłodzenia i podciśnienia.

W wyżej wymienionych modelach płyn chłodzący może dostać się do obwodu podciśnienia i spowodować uszkodzenie różnych elementów prowadząc np. do wyłączenia zaworu recyrkulacji spalin, co skutkować będzie zwiększoną emisją spalin i zużyciem paliwa. Akcja przywoławcza dotyczy samochodów wyprodukowanych od 27 stycznia 2017 do 12 października 2021 roku. 

Wizyta w ASO w celu aktualizacji oprogramowania i wymiany zaworu

Jeżeli elektryczny zawór przełączający recyrkulacji spalin będzie narażony na działanie płynu chłodzącego, może dojść do ciągłego wzrostu temperatury tego elementu a w efekcie zachodzi ryzyko pożaru z powodu reakcji elektrochemicznej. 

W ramach akcji naprawczej użytkownicy 9821 wytypowanych pojazdów będą musieli pojawić się w jednej z autoryzowanych stacji obsługi Mercedes-Benz w celu bezpłatnej aktualizacji oprogramowania pompy płynu chłodzącego i wymiany elektrycznego zaworu przełączającego.

Właściciele objętych kampanią samochodów zostaną poinformowani o konieczności zgłoszenia się do ASO w celu dokonania niezbędnej naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *