Targi CES 2024: Mercedes-Benz zaprezentuje wizję hiperspersonalizowanego doświadczenia użytkownika

Rozszerzenie i harmonijne dopasowanie do potrzeb kierowcy – oto droga do wysoce spersonalizowanego, intuicyjnego doświadczenia w samochodzie i nie tylko. Na targach CES 2024 Mercedes-Benz zademonstruje kolejny ważny krok w stronę realizacji swojej wizji. Największe targi elektroniki użytkowej na świecie zapewniają idealne tło dla premiery Wirtualnego Asystenta MBUX – systemu, który zmieni reguły gry. Korzystając z silnika gier Unity, z grafiką o wysokiej rozdzielczości, przenosi on asystenta głosowego „Hej Mercedes” w zupełnie nowy wymiar wizualny. Bazując na sztucznej inteligencji, łączy funkcje MBUX-a w jedną całość, a dzięki naturalnej interakcji prezentuje nową, ekspresyjną twarz. Wirtualny Asystent MBUX korzysta z opracowanego przez Mercedes-Benz systemu operacyjnego MB.OS i stanowi zapowiedź szeregu cyfrowych innowacji, które również zostaną zaprezentowane w styczniu 2024 r.

„Mercedes-Benz na nowo odkrywa cyfrowe doświadczenia podróżujących. Wykorzystując sztuczną inteligencję, chcemy zapewnić interakcję z Wirtualnym Asystentem MBUX na ludzkim poziomie. Obejmuje to empatyczne cechy, które współgrają ze stylem jazdy i nastrojem kierowcy. To podejście w połączeniu z naszą wewnętrzną architekturą MB.OS zdefiniuje przyszłość cyfrowego luksusu” – mówi Ola Källenius, dyrektor generalny Mercedes-Benz.

Ponadto na targach CES 2024 swoją północnoamerykańską premierę będzie miał koncepcyjny Mercedes-Benz Concept CLA, który bazuje na platformie MMA (Mercedes Modular Architecture) oraz systemie MB.OS. Stanowi on zbliżoną do seryjnej produkcji zapowiedź przyszłej rodziny czterech modeli Mercedesa. To nie wszystko: odwiedzający będą mogli zobaczyć przedsmak elektrycznego wydania terenowej ikony – w Las Vegas północnoamerykański debiut będzie świętować zakamuflowany prototyp elektrycznej Klasy G. Na targach Mercedes-Benz przybliży także ekscytujący rozwój samochodowej rozrywki, w tym pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo. Wszystkie te atrakcje będzie można oglądać na stoisku nr 4941 w West Hall Las Vegas Convention Center.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *