Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań już od lipca

  • Od 1 lipca osoby indywidualne będą mogły zwiedzić zakłady VWP w Poznaniu i Wrześni
  • Zainteresowani zobaczą, jak powstają nowoczesne samochody, między innymi VW Caddy, czy Crafter
  • Chętni mogą się już zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego

Poznań, 30 czerwca 2023 r. Od początku lipca, z okazji 30-lecia spółki Volkswagen Poznań, będzie można zwiedzić zakłady w Poznaniu i Wrześni. Chętni zobaczą na żywo, jak produkowane są najnowocześniejsze samochody dostawcze. Ale atrakcji będzie więcej. Przewodnicy opowiedzą też jak w fabryce pracują pszczoły, a także jak powstaje farma fotowoltaiczna.

Uczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy. – Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był tarpan, a dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedzą przekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem – mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań.

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną z najnowocześniejszych fabryk, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku. – Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera, w różnych odmianach, m. in. VW Crafter w wersji elektrycznej, tzw. e-Crafter, a także VW Grand California, który jest 100 procentowym kamperem – mówi Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie VWP we Wrześni. – Ale pokażemy nie tylko to. Bardzo mocno stawiamy na ekologię i dlatego zwiedzający usłyszą o farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach pracujących w naszym zakładzie – dodaje dyrektor Kurosz.
Sama wycieczka zarówno w Poznaniu oraz we Wrześni potrwa dwie godziny.

Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 rok życia. Co ważne – grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku – z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny, znaleźć dogodny termin i wypełnić wymagane pola: https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen. Samo zwiedzanie jest za darmo, a przewodnikami są pracownicy VWP. Na stronie internetowej podane są również dostępne godziny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl.

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni? W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). W przypadku zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *