Auto podczas zimy, praktyczne porady.

W tym roku zima mogła zaskoczyć wielu kierowców podobnie zresztą jak w każdym innym. Ogromne mrozy, silne wiatry oraz obfite opady śniegu mogły spowodować wiele problemów u każdego z nas. Jak sobie radzić i co można zrobić aby było nam lżej przedstawiam poniżej.

Sprawdź akumulator

Jeśli nasz akumulator ma już parę lat, warto sprawdzić jego stan. Zrobimy to w większości warsztatów. Lecz jeśli chcemy możemy to zrobić również sami. Odpowiednie narzędzie kosztuje kilkadziesiąt zł a pozwoli nam zawsze sprawdzić stan naszej baterii. Jeśli wiemy że zbliża się duży mróz a nasz akumulator nie jest najnowszy, warto go odkręcić i zabrać ze sobą do domu. Wtedy mamy pewność, że rankiem odpalimy auto. Warto również przeprowadzić procedurę ,,regeneracji,, zrobi to za nas lepszy prostownik lub możemy zrobić to też sami zgodnie ze starą szkołą. Zaopatrzmy się również w kable rozruchowe, może nas to uratować w awaryjnej sytuacji.

Kolejną rzeczą jest wymiana płynu w spryskiwaczach na zimowy. Pamiętajmy jednak o tym żeby po wlaniu odpowiedniego płynu, włączyć spryskiwacze aby zimowy specyfik napełnił wszystkie węże.

 Ranne skrobanie szyb wręcz poranna rutyna niejednego kierowcy. Wyposażmy się w dobrą skrobaczkę i szczotkę, która pozwoli w prosty sposób odśnieżyć auto. Polecam również matę ochronną na szyby kosztują 20 zł a dzięki niej unikniemy tej nieprzyjemnej czynności. Możemy również zakupić odmrażacz do szyb, dzięki niemu po spryskaniu szyb unikniemy mozolnego skrobania.

Jeśli tylko pojawi się dodatnia temperatura umyjmy nasze samochody, zwracając również uwagę na podwozie z którego warto zmyć sól i inne chemikalia. Najlepiej również auto nawoskować pozwoli to uniknąć degradacji lakieru po zimie.

Zabezpieczmy uszczelki, które znajdują się m.in. wokół drzwi. Są one narażone na uszkodzenia przez zamarzającą wilgoć. Możemy do tego celu użyć silikonu w sztyfcie lub każdego innego oleju który nie zamarza na mrozie, dzięki temu nie będziemy musieli  siłować się z drzwiami, aby je otworzyć.

Na koniec porada na zamarzające szyby od wewnątrz. Po każdej jeździe otwórzcie wszystkie drzwi w aucie robiąc przeciąg. Dzięki temu wywietrzycie samochód włącznie z wilgocią, która się w nim znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *