Jakub Belak nowym zawodnikiem Szkopek Team

Jakub Belak został nowym zawodnikiem Szkopek Team. Utalentowany, 14-letni kierowca w nadchodzącym sezonie będzie trenował i startował pod okiem mentora – Pawła Szkopka, który po zakończeniu kariery zawodniczej skupia się na pracy z młodymi zawodnikami. – Wierzymy w jego talent i jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągać dobre rezultaty i dawać polskim kibicom dużo powodów do radości – powiedział najbardziej utytułowany polski kierowca.

Pochodzący z Oświęcimia Belak dołączy w Szkopek Team do swojego rówieśnika Dawida Nowaka. Obaj będą startować w Yamaha R3 bLU cRU European Cup, prestiżowej serii rozgrywanej przy mistrzostwach świata WSBK, w której rywalizują najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy. Nagrodą główną w tych zawodach jest start w MŚ w klasie World Supersport300. Obu kierowców zobaczymy również w mistrzostwach Polski w klasie Supersport300, gdzie Nowak będzie bronił mistrzowskiego tytułu.

mat.prasowe

-– Jestem bardzo szczęśliwy, że Kuba dołącza do Szkopek Team. To rówieśnik Dawida Nowaka, więc na pewno będą się świetnie dogadywali i wspierali w stawianiu kolejnych kroków w motocyklowej karierze. Od pewnego czasu obserwowałem Kubę i pracę jaką wykonuje razem z ojcem, żeby rozwijać umiejętności. Widziałem ich ogromne zaangażowanie i pasję do motorsportu. Zaimponowało mi ich kompleksowe podejście i działania na wielu płaszczyznach – od zajęć z psychologiem po ćwiczenia poprawiające sprawność fizyczną i motoryczną. To wszystko powinno zaprocentować coraz lepszymi wynikami na torze. Jako Szkopek Team chcemy mu pomóc robić kolejne postępy. Wierzymy w jego talent i jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągać dobre rezultaty i dawać polskim kibicom dużo powodów do radości – powiedział Paweł Szkopek, który będzie wspierał Kubę Belaka jako mentor.

Szkopek Team od kilku lat pomaga rozwijać się młodym kierowcom. W poprzednim sezonie zawodnicy zespołu zdobyli dwa mistrzostwa Polski i regularnie kończyli wyścigi Yamaha R3 bLU cRU European Cup w pierwszej dziesiątce. Sezon 2023 rozpoczną od testów w Misano 10 kwietnia, a niespełna dwa tygodnie później wystartują w dwóch wyścigach w Assen.

Jakub Belak starty motocyklowe rozpoczynał w 2020 roku od crossowych zawodów PitBike. Rok później przesiadł się na motocykl torowy, a w poprzednim sezonie wystąpił m.in. w Pucharze Polski i Pucharze Śląska (klasa SST250 oraz PitBike Junior). Mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia jechał również w 8-godzinnych wyścigach Endurance w czeskim Trzyńcu.  W tegorocznym sezonie zadebiutuje w mistrzostwach Polski.

– Moich odczuć nie da się opisać, jest ich po prostu za wiele. Naprawdę jestem ucieszony z dołączenia do Szkopek Team jak i z szansy zmierzenia się w Yamaha bLU cRU z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Dalej nie dowierzam, że Paweł Szkopek wypatrzył mnie spośród tylu dobrych zawodników w Polsce, którzy są bardziej doświadczeni ode mnie. Wydaje mi się, że rodzice są ze mnie dumni – podkreśla Kuba Belak.

Źródło: https://www.yamaha-motor.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *