Kolejne kilometry autostrady A1 oddane do użytku.

Zakończone zostały prace na 16 km odcinku autostrady A1 od węzła Tuszyn do Piotrkowa Trybunalskiego Południe. Ostatnim krokiem było oddanie łącznicy węzła Piotrków Trybunalski Zachód.

Należy zaznaczyć, że pierwotnie na węźle Piotrków Trybunalski Zachód istniała możliwość przejazdu z Warszawy i Łodzi wyłącznie w kierunku Katowic. Z kolei jadąc z Katowic, można wybrać jeden z dwóch kierunków – na Łódź lub Warszawę. W wyniku budowy autostrady węzeł zyskał dwie dodatkowe relacje – z Łodzi do Warszawy, którą udostępniliśmy ponad pół roku temu, oraz z Warszawy w stronę Łodzi. To bardzo istotna i pożądana zmiana dla kierowców. Jadący drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Łodzi i Gdańska nie muszą dojeżdżać już do kolejnego węzła (Piotrków Trybunalski Południe). Teraz na węźle Piotrków Trybunalski Zachód mogą swobodnie zjechać na autostradę A1 w kierunku północnym.

W związku z zakończeniem prac, na odcinku A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Południe wprowadzona została maksymalna prędkość, z jaką można poruszać się na autostradzie, czyli 140 km/h. Dotychczas, mimo że kierowcy mieli do dyspozycji pełną szerokość obu jezdni, obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Wynikało to z faktu, że był to formalnie plac budowy.

Identyczne zmiany zostaną wprowadzone na 7-kilometrowym odcinku Radomsko – granica woj. łódzkiego i śląskiego. Oznacza to, że na terenie województwa łódzkiego będziemy mieli kolejne 23 km autostrady, po której będziemy mogli poruszać się z maksymalną prędkością 140 km/h. Następnych takich zmian należy spodziewać się w połowie wakacji na odcinku Kamieńsk – Radomsko (16,7 km).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *