Nowe barwy Polskiej Policji

Od bardzo bardzo dawna, czyli od 2007 roku Polska policja nie zmieniała swoich barw. Teraz to się zmieni. Nowe malowania są bardzo podobne do tych jakie używają między innymi Brytyjczycy czy Holendrzy. Zmiany zostały zaprezentowane na targach Polesecure. Barwy srebrna i niebieska zostały uzupełnione o kontrastowy, odblaskowy żółty.

Jak donosi portal Motofakty.pl, na początku lutego tego roku, weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 3 stycznia 2022 roku zmieniające przepisy dotyczące warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

W związku z tym, opracowano nowe oznakowanie pojazdów policyjnych – zarówno radiowozów, jak i motocykli. Jak informuje policja „pojazdy będą miały dodatkowe elementy odblaskowe na całej karoserii oraz więcej elementów świetlnych. Wszystko po to by radiowóz był jaszcze bardziej widoczny”.

zwiększona liczba sygnałów błyskowych. Zamiast 10 lamp LED każdy radiowóz dostanie ich aż 30. Na każdym pojeździe pojawi się więcej elementów odblaskowych – m.in. pasy barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Analogiczne rozwiązania dotyczyć będą również policyjnych motocykli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *