Polscy dealerzy pomagają Ukrainie i uchodźcom.

Polski związek dealerów samochodowych przygotował specjalny program pomocy dla ludzi uciekający przed przemocą z Ukrainy. Nazwał go ,,mapą pomocy,,

Organizatorzy akcji – Związek Dealerów Samochodowych – informuje o nowej akcji. Dealerska „mapa pomocy” ma stanowić wsparcie dla nadciągającej fali migracyjnej. Twórcy liczą, że uda się pomóc nie tylko ukraińskim uchodźcom, ale również samej Ukrainie.

W ramach „mapy pomocy” powstanie lista firm dealerskich, które mogą udostępnić pojazdy potrzebne do transportu ludzi i towarów. Oprócz tego wyznaczy kierowców lub zapewni legalne zatrudnienie dla osób uciekających przed wojną.

Mamy na uwadze nadchodzące miesiące, podczas których spodziewamy się kolejnej, znacznie większej fali ludzi uciekających przed wojną. Chcemy zapewnić pomoc o długofalowym charakterze. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że aktualnie wszelka możliwa pomoc doraźna na granicy jest już udzielana przez odpowiednie organizacje, darczyńców i wolontariuszy, więc organizowanie kolejnej zbiórki rzeczy i dostarczanie ich na granicę nie jest tym, co wydaje się najbardziej potrzebne. Obecnie chcemy zebrać deklaracje od dealerów, co mogą w najbliższych tygodniach zapewnić uchodźcom i Ukrainie – pojazdy, pracę, zakwaterowanie, a następnie w ramach konkretnej potrzeby pomagać. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami, które zajmują się statutowo wspieraniem ofiar wojny, więc ta pomoc na pewno trafi tam, gdzie powinna – powiedział Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów

Przedstawiciele związku apelują do salonów motoryzacyjnych, które będą w stanie zapewnić choćby jeden ze wspomnianych wcześniej środków pomocy. Proszą o kontakt z biurem Związku Dealerów samochodowych poprzez adres mailowy: biuro@zds.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *