SangYup Lee, szef stylistów Hyundai, uhonorowany tytułem World Car Person of the Year

SangYup Lee, Wiceprezes wykonawczy oraz szef stylistów Hyundai i Genesis, został okrzyknięty tytułem 2023 World Car Person of the Year, według jury World Car Awards (WCA) reprezentowanego przez ponad 100 ekspertów branżowych i dziennikarzy.

Co ciekawe, jest to druga z rzędu nagroda World Car Person of the Year dla Hyundai Motor Group. Zeszłorocznym zwycięzcą został Luc Donckerwolke, prezes i dyrektor kreatywny Hyundai Motor Group.

W tym roku WCA uznała Lee za twórcę jednych z najbardziej oszałamiających i innowacyjnych samochodów koncepcyjnych i produkcyjnych zaprezentowanych w 2022 roku, takich jak: IONIQ 6, całkowicie nowy Hyundai KONA czy N Vision 74, a więc tzw. laboratorium na kołach, które szturmem podbiło serca publiczności w lecie zeszłego roku.

Warto zauważyć, że WCA uhonorowało również Hyundaia IONIQ 5 — nad którego stylizacja pracował Lee — kilkoma ważnymi wyróżnieniami w zeszłym roku, na New York International Auto Show, w tym World Car of the Year, World Electric Vehicle of the Year i World Car Design of the Year.

Jury zauważyło, że silna filozofia stylizacji, wizja i przywództwo Lee odegrały zasadniczą rolę w kształtowaniu nowego języka projektowania Hyundaia, o czym świadczą ostatnie sukcesy marki. SangYup Lee nadal jest siłą napędową zaangażowania marki w tworzenie kultowych i emocjonalnych projektów.

Ten zaszczyt nie jest uznaniem jednostki, ale świadectwem wspólnej, zbiorowej pasji do kreatywności, wspieranej przez poświęcenie najwyższego kierownictwa Hyundaia, które wyznaczyło nam wysokie cele do osiągnięcia. To niezachwiana pracowitość wielu utalentowanych ludzi, którzy przyczyniają się do tego, że Hyundai Design jest dziś tym, czym jest. Wyjątkowe przywództwo Hyundai stawia przed nami zmuszające do myślenia wyzwania, z kolei każdy członek zespołu stylistów zapewnia nieocenione wsparcie w osiąganiu pomyślnych rezultatów. Hyundai podejmuje wiele wyzwań, ale to dopiero początek. Wierzymy, że nasze największe osiągnięcia są jeszcze przed nami.

Według WCA, możliwość zakwalifikowania się do walki o tytuł World Car Person of the Year zależy od tego, czy kandydaci wnieśli znaczący wkład w globalny przemysł motoryzacyjny, w okresie od 1. stycznia do 31 grudnia 2022 roku (nie ograniczając się do jednego rynku lub regionu). Wkład ten może obejmować na przykład znaczący wpływ na ich markę i firmę lub znaczący postęp w zakresie bezpieczeństwa, inżynierii, designu, techniki lub inną znaczącą korzyść dla konsumenta.

źródło: https://www.hyundai.news/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *