Wymiana mechanizmu korbowego Hollowtech 2

Na początku przyjmijmy założenie, iż mieliśmy drobną kraksę i skrzywiliśmy naszą korbę w rowerze lub po prostu słyszymy niepokojące dźwięki z okolic pedałów. Chcemy więc zajrzeć co tam się dzieje ewentualnie wymienić wadliwy element. Niestety okazuje się iż mamy w miarę świeży rower i widzimy tam jakieś dziwne ustrojstwo. Co z tym zrobić?

Na początek otwieramy przeglądarkę porównujemy zdjęcia i dochodzimy do wniosku, iż posiadamy suport i korby typu Hollowtech 2. Jak się zabrać do wymiany? Niestety muszę was zmartwić. Bez odpowiedniego narzędzia się nie obejdzie. Oczywiście możemy użyć chałupniczych metod i próbować odkręcić to śrubokrętem i młotkiem. Jednak wtedy tylko zniszczymy nasz suport a jest on dosyć drogi i nie warto.

Odpowiednie klucz kosztuje już od 15 zł a za 25 dostaniemy taki z dwiema końcówkami, które są niezbędne, aby dokonać naprawy.  Polecam taki zakupić zamiast udać się do serwisu, ponieważ koszt będzie podobny a już zawsze będziemy mogli sobie poradzić w kryzysowej sytuacji.

Na początku używamy plastikowego ręcznego kluczyka czasami jest on metalowy i wygląda jak korek, aby odkręcić nakrętkę kontrującą w lewym ramieniu korby.

Następnie limbusem poluźniamy śruby trzymające lewe ramie korby i zdejmujemy ją. Teraz powinniśmy już móc wyjąć całą korbę razem z osią.

Na koniec pozostaje nam odkręcenie drugim z kluczy dwóch nakrętek po obu stronach suportu. Wtedy będziemy mogli wyjąć resztę wkładu.

Po analizie problemu składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Gratulacje wymieniłeś właśnie suport typu Hollowtech 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *