Już niedługo znikną stacje Lotos. Zbliża się wielka zmiana!

Od dawna słyszymy o przejęciu stacji Lotos przez koncern Orlen. Jak się okazuje, aby było to możliwe konieczny jest Rebranding. Ciekawostką jest natomiast to na jaką nazwę otrzyma Lotos.

Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek plan przejęcia przez węgierski koncern naftowy MOL polskiej spółki Lotos Paliwa, która zajmuje się prowadzeniem sieci detalicznych stacji benzynowych. Lotos Paliwa prowadzi detaliczną sieć stacji paliw w Polsce, obejmującą około 80 proc. sieci detalicznej Grupy Lotos. Ta sieć stacji paliw ma zostać sprzedana na podstawie podjętej 14 lipca 2020 roku decyzji KE zezwalającej na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen.

MOL jest spółką naftową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej. Zdaniem KE proponowane przejęcie nie wzbudza obaw o konkurencję, biorąc pod uwagę umiarkowaną łączną pozycję rynkową przedsiębiorstw i obecność silnych konkurentów w Polsce.

Komisja Europejska zatwierdziła również plan przejęcia przez PKN Orlen węgierskiego przedsiębiorstwa Normbenz Magyarorsag oraz szeregu aktywów węgierskiego koncernu naftowego MOL. Jak w styczniu informował PKN Orlen oraz węgierski MOL, umowa zakłada, że MOL przejmie 417 stacji Lotosu w Polsce. Jednocześnie MOL sprzeda Orlenowi 185 własnych stacji na Węgrzech i Słowacji.

Podsumowując stacje Lotos zmienią nazwę na MOL natomiast stacje MOL zmienia nazwę na ORLEN. Czy to kolejna dobra zmiana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *