Kolejna metoda na walkę z piratami drogowymi. Jeśli dostaniesz mandat to wzrosną Ci składki OC.

Już za kilka tygodni towarzystwa ubezpieczeniowe dostaną nową możliwość do podnoszenia składek OC. Zapewne jesteście ciekawi co to będzie. Odpowiedz jest prosta, jeśli będziesz przekraczał prędkość i dostawał mandaty to towarzystwa ubezpieczeniowe dostaną wgląd do twoich przewinień.

Nowe przepisy budzą mnóstwo kontrowersji. Jest to jeden z elementów walki Polskiego rządu o poprawę bezpieczeństwa na Polskich drogach. Pierwszym najbardziej bolesnym etapem było wprowadzenie nowego taryfikatora mandatów. W kolejnym mandaty te będą miały negatywny wpływ na ceny polis ubezpieczeniowych.

Badania przeprowadzone przez Polską Izbę Ubezpieczeń ujawniły, że aż 22 proc. polskich kierowców uważa przekraczane prędkości o 30 km/h w terenie zabudowanym za bezpieczne zachowanie za kierownicą. Tymczasem nadmierna prędkość jest jedną z czołowych przyczyn wypadków, a Polska jest w niechlubnej czołówce krajów, w których liczba zabitych na drogach jest bardzo wysoka w stosunku do populacji.

W chwili pisania artykuł nie posiadamy jeszcze informacji jakie i ile wykroczeń będzie miało wpływ na koszty składek. Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie dowiemy się tego a przekonamy się o tym w momencie wyciągania pieniążków z portfela płacąc za OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *