Nowe autobusy w Łódzkim MPK

To już koniec autobusów z wysoką podłogą. W tym roku wycofane zostaną ostatnie autobusy nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Dodatkowo do MPK trafią 52 nowoczesne autobusy marki Mercedes Benz.

„W marcu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź ogłosiło przetarg na dostawę 52 autobusów przegubowych. W ramach ogłoszonego zamówienia na dziesięcioletni wynajem pojazdów wraz z ich serwisowaniem zgłosiły się trzy konsorcja. Najlepszą ofertę złożyła firma EvoBus Polska wraz z Pekao Leasing. W ramach podpisanej umowy firma w ciągu 36 tygodni dostarczy 52 autobusy Mercedes-Benz Conecto G” – poinformował PAP Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Ciekawostką jest fakt, iż autobusy nie mają być zakupione, lecz wynajmowane i ma to być wynajem długoterminowy. Czy takie działanie będzie opłacalne dowiemy się już wkrótce.

Warto wspomnieć, że Autobusy będą przewozić do 135 pasażerów, w tym 39 na miejscach siedzących. Przestrzeń pojazdów została zagospodarowana w taki sposób, aby zagwarantować miejsca dla podróżnych o ograniczonej zdolności ruchowej, w tym dla osoby podróżującej na wózku inwalidzkim oraz dla wózka dziecięcego. Są też niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane, a także wyposażone w filtry antybakteryjne minimalizujące ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów w autobusie. Dodatkowo posiadają funkcję awaryjnego hamowania w razie niebezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *