Polerowanie (naprawa) szyby motocyklowej.

Czasami zdarza się, że szyba w naszym jednośladzie jest już mocno zużyta co ogranicza nam widoczność. Uszkodzeń może być kilka rodzaii. Szyba może być mocno porysowana np. od mycia czy kamieni, może być matowa i pożółkła od słońca, można ją również uszkodzić chemicznie używając nieodpowiednich środków myjących. Nie oznacza to, że musimy taką szybę od razu wyrzucić. Na początek spróbujmy ją uratować. Jak to zrobić? W dzisiejszym poradniku postaram się przedstawić sposób jak to zrobić.

Co potrzebujemy?

– Najłatwiej zaopatrzmy się w talerz na rzepy do naszej wiertarki.

– Papiery ścierne wodne 600 800 1000 1500 ewentualnie 2000

– Pasta polerska może być pasta do reflektorów

– Opcjonalnie środek do zabezpieczania reflektorów

Jeśli mamy dobry dostęp możemy naszą naprawę wykonać na motocyklu. Jeżeli nie to lepiej ją odkręcić i postawić na stole. 

Na początek zaczynamy od szlifowania na mokro. Ja używałem mini Polerki z Lidla, możecie użyć wiertarki albo robić to ręcznie.

Zaczynamy od papieru 600, jeśli mamy bardzo zniszczoną szybę lub 800, jeśli uszkodzenia są umiarkowane.  Co jakiś czas zwiększamy gradację papieru. Ostatecznie powinniśmy otrzymać szybę jednorodnie matową bez widocznych zarysowań.

Po zakończeniu powierzchnię należy wypolerować. Możemy używać pasty do lamp lub past do polerowania lakieru. Czynność powtarzamy do otrzymanie jednolicie gładkiej powierzchni bez zarysowań. Na sam koniec szybę możemy pokryć powłoką zabezpieczającą do reflektorów dzięki temu powinna stać się bardziej przejrzysta.

Gratulacje właśnie naprawiłeś swoją szybę w motocyklu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *