Wymiana akumulatora w motocyklu/skuterze

W każdym z pojazdów mechanicznych wcześniej czy później przyjdzie konieczność wymiany akumulatora. W jednośladach również posiadamy baterię a możemy się o tym przekonać w najmniej oczekiwanym momencie.

Sobotnie popołudnie ubieracie się przez pół godziny w wasze kombinezony podchodzicie do maszyny, wkładacie kluczyk, klikacie starter i? Nic się nie dzieje. To bardzo częsta sytuacja. Akumulatory w momencie jak kończą swój żywot to w pierwszej kolejności nie trzymają swojej pojemności, przez to jak motor/skuter dłużej stoi to mamy problem z odpaleniem. Jeżeli wtedy go nie wymienimy to później w najmniej spodziewanym momencie bateria po prostu umrze.

Wymiana akumulatora na przykładzie Kymco xciting 500

Proces wymiany zademonstruję na podstawie skutera/motocykla Kymco Xciting 500. W wypadku tego pojazdu sprawny akumulator jest szczególnie ważny, ponieważ motocykl posiada duży jednocylindrowy silnik, który potrzebuje dużej siły rozruchowej.

Na początek musimy zakupić odpowiedni akumulator. Najlepiej zlokalizować, gdzie znajduje się stary, spisać jego symbol i taki sam zakupić. Najważniejsze jest, aby wybrać taki, który + ma po tej samej stronie co ten w naszym jednośladzie oraz ma takie same wymiary, aby zmieścił się w odpowiednim otworze.

Teraz możemy zabrać się za wymianę. Na początku lokalizujemy akumulator. Gdy nie wiemy, gdzie się znajduje najlepiej zajrzeć do instrukcji obsługi. W wypadku naszego Kymco bateria znajduje się pod siedzeniem w specjalnej kieszeni oznaczonej jako ,,battery”.

Po odkręceniu dwóch śrubek i podniesieniu klapki ukazuje się nasza bateria. Za pomocą śrubokręta odkręcanym klemy i wyciągamy akumulator.

Następnie wsadzamy nową baterię, teraz musimy przykręcić klepy za pomocą nowych śrub dostępnych w zestawie z akumulatorem.

Na koniec zostaje nam wszystko złożyć i sprawdzić jak nasza maszyna odpala. Ważna uwaga proszę uważać, aby przypadkiem nie zewrzeć ze sobą plusa z minusem. Jeśli to się wydarzy nasz śrubokręt albo klucz może się po prostu rozpuścić.

Gratulacje właśnie wymieniłeś/wymieniłaś akumulator w swoim jednośladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *